|
Oktober
Posthoorn in Pesse ontvangt als enige basisschool bekende sporter
bij Nationaal Schoolontbijt!
De leerlingen van Openbare Basisschool “ De Posthoorn “ in Pesse
hebben vanmorgen ontzettend genoten van het Nationaal Schoolontbijt.
Om 8.30 kwamen de kinderen op school om gezamenlijk te gaan
ontbijten op school.
Als enige basisschool in Drenthe had “ De Posthoorn “ in Pesse speciaal voor het Nationaal Schoolontbijt een bekende sporter uitgenodigd. Marc de Maar, bekend van de Rabo Wielergroep en ambassadeur van Right to Play. Ook bakker Rogier Steenbergen van de gelijknamige echte bakker uit Ruinen was uitgenodigd.
Right to Play zet zich in voor de levens van kinderen in ontwikkelingslanden. Ze gebruiken de vele mogelijkheden van sport bij de ontwikkeling van kinderen om zo gemeenschappen te versterken.
Het Nationaal Schoolontbijt wordt georganiseerd door het Voorlichtingsbureau Brood. Bakker Rogier Steenbergen verzorgde de verse boterhammen en broodjes.
Tijdens het ontbijt luisterden de kinderen vol bewondering naar de gedetailleerde verslagen van Marc en bakker Rogier over wat hun drijfveer zijn voor een goed ontbijt. Geen goede start zonder een goed ontbijt.
Het thema “ Samen ontbijten = TOP ! “ is zeker tot zijn recht
gekomen op “ De Posthoorn “ in Pesse!. Kijk
voor foto's en een filmpje op de pagina Fotoalbum!
Nieuwe
Pesser Post: klik hier!

UITSLAG:
KLIK HIER !!
JEUGD
PESSE ZWOEGT VOOR TV-SERIE TMF

Hotdogs naar
binnen stouwen, onder water zwemmen en een fiets
als pakketje in een kliko proppen. De jeugd van
Pesse zwoegde gisteren hard voor de tv-serie Het
leukste dorp van Nederland.
Of het goed is voor een finaleplaats is nog
afwachten.
Twee
enorme schalen met hotdogs worden
ontmoetingscentrum
De Wenning
in Pesse binnengedragen. Ilona van der Gun (16)
en Martijn Grootte (18) zitten klaar. Camera's
van televisiezender TMF zijn op het tweetal
gericht. Of Ilona wel heeft ontbeten wil
presentator Willy weten. Ze lacht: "Nee,
bijna niet. En gisteren heb ik ook amper
gegeten.”
Pesse
doet mee aan televisieserie Het leukste dorp van Nederland. De jeugd uit het dorp moet tien
opdrachten uitvoeren Bij elke opdracht vallen er
punten te verdienen en ie de meeste punten heeft
die wint.
Martijn
stouwt de hotdogs - met dikke klodders mayonaise
en ketchup - naar binnen. Ilona doet het rustig
aan. Marrie Nes (58) staat haar dorpsgenoten aan
te moedigen “Ze moet ze naar binnen
proppen.”Anders schiet het niet op. Kom op
Ilona.”
Ferdinand
van der Gun (20) moet samen met Jeroen Grootte
(19) een fiets zo opvouwen dat ie in een kliko
past. En dat doen ze op hun boers: met een
shovel. Ferdinand zit achter het stuur en duwt
de fiets een aantal keer flink plat. “Duwen!
Duwen! Pak die fiets op! Prop ‘m erin en doe
het deksel dicht!”
Heleen Koster (19) uit Pesse heeft het dorp
opgegeven. “Er worden hier altijd zulke leuke
dingen georganiseerd. Feesten, lessen in
De Wenning
, ach iedereen kent elkaar.”
TMF
komt niet zomaar op bezoek volgens Heleen. “Ze
zijn eerst alles komen bekijken. Ik moest
foto’s sturen en ons verhaal erbij doen. Wij
zijn het enige Drentse dorp dat meedoet aan de
serie. Er hebben zich in totaal vierhonderd
dorpen aangemeld.”
Het donut draaien is aan de beurt: met de auto
zo veel mogelijk rondjes rijden. Dat kunnen de
boeren uit Pesse wel. In de achteruit en rijden
maar.
Pesse
staat op dit moment vierde. Er zijn nog vier
dorpen aan de beurt. Drie komen er in de finale:
het dorp met de meeste punten, die met de meeste
Hyves-vrienden en het dorp met de meeste
stemmen. De aflevering van Pesse wordt 17
december om 17.30 uur uitgezonden op TMF. De
serie start 29 oktober.
Pesse maakt ontwikkelplan

Bewoners en instanties gaan samen plannen smeden voor een beter woon- en leefklimaat en nu ook over plannen op lange termijn. Op deze manier krijgen bewoners nog meer inbreng, zeggenschap over hun dorp. Het gaat bij het ontwikkelplan om vraagstukken met een langere adem. Een aantal betrokken Pessenaren nemen deel aan de begeleidingscommissie Pesse. Deze commissie adviseert de Smederijen van Hoogeveen op welke wijze de inventarisatie in Pesse gedaan kan worden en welke onderwerpen besproken moeten worden. De dorpssmederij Pesse start binnenkort met een inventarisatie.
Verkenning onder de zes partnerorganisaties
Om bij de start van het ontwikkelplan Pesse goed in beeld te krijgen wat er speelt in Pesse, wordt er ook een onderzoek ingesteld bij de zes partnerorganisaties. De deelnemende partnerorganisaties zijn: woningcorporaties Actium, Domesta en Woonconcept, Stichting Welzijnswerk, de politie en de gemeente Hoogeveen.
Bewonersavond
De uitkomsten van de bewoners van Pesse en organisaties worden
teruggekoppeld in een bewonersavond “Vonken Regen”. Deze bewonersavond is eind januari of begin februari.
Green
Planet komt er aan Jeugdsoos
't Keldertje geopend Brand
verwoest vakantiewoning Pesser
Post 806: klik
hier!
DERDE
MAISCROSS EEN SUCCES
"VOOR MIJ IS DIT EEN
FAMILIEGEBEUREN"

Het
maïs is van het land bij agrariër Bernard ten Oever uit Pesse. De stoppels die er nog stonden werden zaterdag aan gort gereden tijdens een natte, oorverdovende en bovenal spectaculaire motorcross.
Het weiland aan de H. Reindersweg in Pesse is deze zaterdagmiddag het sportieve strijdtoneel voor stoere mannen. Af en toe ontwaar je een vrouw in een met modder besmeurd motorpak. De 21-jarige Ilona Wolgen, blond en goedlachs, is één van hen. Ze woont in Ter Apel en klemt met passie haar KIM 250 viertakt tussen de benen. "Heerlijk zo'n crossmotor. Joh, ik heb twaalf jaar aan grasbaanraces gedaan, maar dit is pas kicken. Vandaag is het trouwens wel extra zwaar, hoor."
Durfals doen aan cross. Door de aanhoudende regen verandert de baan in een mum van tijd in een blubberige spekgladde piste. Maar dat deert de 210 deelnemers, afkomstig uit het hele land, niet. Ze trekken meteen na de start de gashendel flink open, springen en jumpen er lustig op los. De ruggen krijgen flinke opdonders. "Daarom dragen we ook zo'n gordel, hè", zegt recreant Bert Meinen (42) uit Dedemsvaart.
Vlaggenist Joost Kuijer (21) uit Ruinen, één van de dertig vrijwilligers, waarschuwt voor valpartijen. 'En het publiek - op robuuste laarzen en warme klompen - geniet met volle teugen. Onder de paraplu's zijn de ooh’s en aah’s niet van de lucht.
Rond half twee houdt iedereen even z'n adem in. In een verre bocht verkijkt een crosser zich op een gemeen heuveltje en maakt een lelijke smak. In afwachting van de ambulance blijft hij angstvallig stilliggen. Volgens Tineke Brinks (57) van de organiserende Stichting BB-Motoren Pesse valt de lichamelijke schade voor de onfortuinlijke jonge knaap mee. Met gepaste trots meldt ze dat deze derde maiscross in vergelijking met vorig jaar liefst zestig deelnemers meer telt. "Voor mij is dit een familiegebeuren. Lekker, gemoedelijk. Het crossvolkje helpt elkaar. Maar wat ben ik blij dat ik dat wasgoed niet thuis
krijg.'
De crossdag eindigt 's avonds met een boerenrockfeest. De Richards en de Bierefluiters spelen in de tent.
Volgend jaar is de cross pas op 23 oktober. "Want op. die dag kunnen we Mooi Wark krijgen. Dat is natuurlijk helemaal super", vindt Jack Reinders (41) van de Stichting Muziek 2000 Pesse.
Initiatiefnemer
Edward Doorten:
"Green
Planet in 2010 een feit"

....lees verder

Ondersteuning voor de website van
Pesse
Al enige jaren bestaat de website
WWW.PESSE.COM.
Binnenkort viert Pesse.com haar 10-jarig bestaan. Al die tijd bestaat de website zonder
ondersteuning van derden. Pesse.com is de website met alle actuele informatie van,
voor, door en over Pesse en omstreken. Al het laatste nieuws, veel foto’s, diverse verslagen,
informatie over de bedrijven in Pesse, verenigingen, kerken en scholen…het is er allemaal
te vinden. Ook een agenda waaruit de op stapel staande activiteiten staan aangegeven
ontbreekt niet. Al heel veel mensen hebben gebruik gemaakt van de informatie op onze
dorpswebsite. Dit alles willen we graag zou houden en daarom vraagt het bestuur van
De Pioniers alle inwoners van Pesse om de dorpswebsite te ondersteunen.
De
ondersteuning is bedoeld voor het financieren
van de naam
(het web-adres www.pesse.com)
en bijbehorende webruimte om alle foto's en
andere bestanden op te slaan. Door gebruik te
maken van goede hardware
(lees: digitaal fototoestel, scanner, printer,
pc) komt een representatieve
website tot stand.
Maar
het allerbelangrijkste is dat Pesse een
digitaal uithangbord heeft (en houdt) waarop
iedereen in Pesse trots kan zijn. Pesse.com:
van, voor, door en over Pesse en de Pessenaren.
Breng daarom uw stem uit op Pesse.com.
Alvast onze hartelijke dank!
Bestuur De Pioniers
Het nieuwe
Groene Boekje van de Pioniers:
Klik hier!
De nieuwe
Pesser Post is uit
Klik hier!
|